ד"ר וייגל דניאל
אורתופד ילדים
מנהל היחידה לאורתופדית ילדים

מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל
ברוכים הבאים לאתר הבית של ד"ר וייגל

מה זה בכלל אורתופד ילדים? האם הוא רופא ילדים שהתמחה באורתופדיה או אורתופד שהתמחה ברפואת ילדים?

ובכן - אורתופד ילדים הוא קודם כל אורתופד שסיים התמחות מלאה (6 שנים) באורתופדיה כללית, ובחר להתמקצע בהמשך דרכו באותם תחומים באורתופדיה העוסקים בילדים. בהגדרה של מטופלינו אנחנו כוללים ילדים מרגע לידתם (והיום הודות לסקירות מערכות מוקדמות פונים אלינו בשאלות גם טרום לידתם) ועד לסיום גדילתם. מעבר לכך, ניתן להגדיר את אורתופד הילדים כאורתופד שבנפשו הוא רופא ילדים... 


מדוע צריך מומחה לתחום זה? משפט שכיח שניתן לשמוע מרופאים העוסקים בכל תחום ברפואת ילדים הוא שילדים הם לא מבוגרים קטנים. השונות מתבטאת באנטומיה, בתכונות הפיזיולוגיות של השלד ומערכת התנועה שלהם, בסוג המחלות והפציעות הייחודי לילדים וכמובן בנוכחות אזורי הגדילה שלא קיימים כלל במבוגרים. חשובה לא פחות לגישה הטיפולית היא ההכרה במורכבותם וייחודם של ההיבטים הנפשיים והחברתיים בילדים ובבני נוער. בלעדי הבנת היבטים אלו לא נצליח לשתף את הילד בתהליך האבחנה והטיפול. לכן, כמו בתת התמחויות אחרות באורתופדיה, קיים צורך אמיתי בקיום התמחות ייעודית לתחום זה.


רשימת תחומי העיסוק הייחודיים באורתופדית ילדים היא רחבה וכוללת הן התפתחות וגדילה תקינים של מערכת התנועה והשלד ועד מחלות ופציעות סבוכות של מערכות אלו. ניתן ללמוד עוד על תחומי העיסוק בדפים הפנימיים ובקישורים המצורפים.

logo בניית אתרים